Рада Національного банку України затвердила основні засади грошово-кредитної політики, у яких йдеться про продовження політики гнучкого курсоутворення.

 

Про це йдеться у прес-релізі із засідання ради, розміщеному на сторінці голови Ради НБУ Богдана Данилишина.

«Національний банк продовжуватиме дотримуватися плаваючого курсоутворення, маючи на увазі, що монетарна політика не спрямовуватиметься на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу», - визначили у Раді НБУ.

Там зазначаються. Що основною метою діяльності Нацбанку має стати досягнення цільового рівня інфляції у розмірі 5% річних з можливістю відхилення на 1%.

«У 2020 році Національний банк використовуватиме гнучкість режиму інфляційного таргетування, сприяючи не тільки поверненню інфляції до цілі, але також опікуючись впливом монетарних рішень на економічне зростання», - зазначають у Раді Нацбанку.

Там також прогнозують подальше зниження облікової ставки в Україні, що має призвести до падіння відсотків за банківськими позиками.

 

Нагадаємо, що станом на 11 вересня Нацбанк встановив курс валют на рівні 24,88 гривні за долар. Таким чином, офіційний курс долара опустився нижче 25 гривень вперше за останні 3 роки.

За даними Національного банку України, наразі курс іноземних валют в Україні підтримується високими цінами на товари українського експорту.

«Упродовж січня-серпня 2019 року на ринку спостерігалася переважно чиста пропозиція валюти. Гривню підтримували не один, а відразу декілька чинників: сприятлива зовнішня цінова кон'юнктура для товарів українського експорту, зокрема аграрної і металургійної продукції, і стабільні надходження експортної виручки», - повідомили у прес-службі Нацбанку у відповідь на запит hromadske.