Кабінет Міністрів України може затвердити модель відокремлення газотранспортної системи (ГТС) від НАК "Нафтогаз України" до наступних тристоронніх переговорів у форматі Україна-ЄС-РФ, запланованих на 19 вересня

Про це повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, передає Інтерфакс-Україна.

 

 

"Ми досягли непоганої швидкості в цьому процесі. Ми намагаємося знайти правильне рішення і навіть раніше, ніж відбудуться тристоронні переговори 19 вересня. Я переконаний, що ми незабаром будемо готові представити загальну картину анбандлінгу. Є навіть амбіція щодо того, щоб на наступному засіданні Кабміну було ухвалено рішення про анбандлінг", - сказав він під час прес-конференції Naftogaz-Gazprom: Energy Security, Gas Transit and European Integration у Києві у вівторок.

За словами міністра, за модель відокремлення ГТС прийнято Ownership unbundling. Водночас він уточнив інших деталей очікуваного рішення, зокрема, хто стане власником оператора ГТС.

 

У свою чергу виконавчий директор "Нафтогазу України" Юрій Вітренко уточнив журналістам, що НАК не буде власником ні газотранспортного оператора, ні газотранспортної системи.

 

 

"ГТС є власністю держави, але наявна нормативна база не дозволяє навіть відокремленому оператору мати контрактні відносини з державою як власником цієї ГТС, які відповідали б європейським правилам, щоб він мав достатню свободу щодо управління газотранспортною системою. Тому наразі європейські інституції дивляться на цю проблему й вирішують, як у таких умовах називати модель відокремлення оператора", - пояснив він.