Представниця Естонії Кадрі Сімсон отримала "енергетичний портфель" в новому складі Європейської комісії (ЄК), який очолить колишній міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен. Фон дер Ляйен і її команда повинні вступити на посаду 1 листопада, за умови, що всі запропоновані комісари будуть затверджені Європейським парламентом до цього часу.

 Призначення Сімсон свідчить про те, що ЄК продовжить приділяти увагу диверсифікації і забезпечення безпеки поставок енергоносіїв. Естонія, яка вступила в ЄС в 2004 році, через більш десяти років після здобуття незалежності, як і раніше залежить від "Газпрому" в плані задоволення майже всіх потреб у споживанні газу.

З огляду на, що Естонія виступає проти будівництва газопроводу "Північний потік 2", Сімсон, як очікується, також буде твердо підтримувати оновлену газову директиву ЄС, яку "Газпром" заперечує в Європейському суді. Крім того, якщо угода між Росією і Україною про транзит газу не буде досягнуто до кінця жовтня, Сімсон буде доручена завдання спробувати укласти угоду до закінчення терміну дії контракту 31 грудня.

В "листі про місію", яке фон дер Ляйен направила Сімсон, йдеться, що газ - і особливо СПГ - продовжить грати роль в переході Європи на нові джерела енергії, але для скорочення викидів буде необхідно використовувати технологію уловлювання та зберігання вуглецю.

Кандидатура Сімсон, однак, може бути піддана серйозному вивченню в парламенті. Фон дер Ляйен обіцяла провести масштабні реформи для скорочення викидів вуглекислого газу в ЄС, а Естонія, як і раніше сильно залежить від сланцю.

Хоча Естонія є однією з 11 країн, які вже досягли встановленої на 2020 рік цілі з отримання 25% валового кінцевого споживання енергії з поновлюваних джерел, вона все ще має один з найвищих рівнів викидів парникових газів на душу населення в ЄС, згідно з даними Європейського агентства по навколишньому середовищу.