По факту - на міжбанку з 16 по 20 вересня ціна продажу долара впала ще майже на 38 копійок - з 24,76 / 24,80 до 24,41 / 24,425 гривень, євро просів - з 27,40 / 27,45 до 26, 8998 / 26,9139 гривень.

Готівковий ринок був більш стриманий у своїй корекції цінників, але й в обмінниках на кінець п'ятниці долар продавали вже по 24,50 гривень і нижче, євро - по 27,00-27,05 гривень.

Як і раніше - каталізатором падіння котирувань є дії іноземців.Вони продають валюту для купівлі гривневих ОВДП на первинному і вторинному ринках. Але до кінця цієї декади до цього ще додався і фактор податкових платежів у бізнесу і як наслідок - жорсткий дефіцит гривні на всіх сегментах ринку. Це істотно зміцнило позиції національної валюти в останні дні.

Нацбанк користувався ситуацією і активно викуповував надлишок пропозиції долара на ринку в резерви, чим фактично рятував валюту від ситуативного обвалу.

 

Готівковий ринок став заручником того, що відбувається на міжбанку і поступово знижував котирування. Перспектива щодо «дна» по курсу долара залишається досить туманною і зараз в основному залежить від вартості викупу надлишку цієї валюти Нацбанком. Його цінник фактично і стає сигналом по курсу на день для учасників торгів і опосередковано впливає і на готівковий ринок.

 

Тому у власників обмінників зараз дві основні проблеми:

1. Як не купитися валютою по «дорогому» курсу. Котирування міжбанку просідають майже кожен день і не факт, що сьогоднішній рівень купівлі долара в їх обміннику не стане завтра «високим»;

2. Дефіцит гривні на фоні досить низького попиту на готівкову валюту з боку громадян, які психологічно очікують її подальшого падіння.

Як і в минулі вихідні, це змусить власників обмінників хеджувати свої валютні ризики. Для цього вони будуть занижувати котирування прийому готівкової валюти, працювати «з обороту», а при виставленні цінників і рівня спреда - орієнтуватися тільки на реальний попит та пропозицію в даній місцевості.

Курси валют на суботу та неділю

Котирування готівкового долара будуть у межах: прийом 24,30 - 24,35 гривень, продаж 24,50 - 24,55. Спред по долару складе від 15 до 25 копійок.

Котирування євро. Зниження ставки ФРС США на цьому тижні вже відбилося на крос-курсі пари євро / долар на міжнародних ринках. Особливих сюрпризів по цій парі фінансисти перед вихідними не очікують і тому будуть орієнтуватися на крос-курс пари євро / долар вечора 20 вересня - тобто у межах близько 1,1020 долара за євро.

«Мінфін» прогнозує на 21-22 вересня курс готівкового євро у межах: прийом 26,778 - 26,834 гривні та продаж 26,999 - 27,054. Спред по євро буде у межах 20 - 28 копійок.

Деякі обмінники ще закладуть додатково до цих котирувань до плюс-мінус 2-7 копійок на євро в залежності від реального попиту і пропозиції по євровалюті в їх регіоні.

 

Як і за всіма іншими валютами - в першу чергу при цих коригуваннях фінансисти будуть орієнтуватися на реальний попит по цій валюті у своєму регіоні.

 

Джерело: Мінфін