В Україні станом на вересень шахтарям заборгували та не виплатили майже 900 млн грн.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив голова Конфедерації вільних профспілок та незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

 

 

За його даними, уже в жовтні сума заборгованості зросте до 1,3 млрд грн. 

"І тенденція до зростання заборгованості з виплати заробітної плати залишатиметься. Шахтарі не витримують і змушені вдаватися до акцій протесту", - написав Михайло Волинець. 

 

Голова профспілки гірників переконує, що працівники шахти "Бужанська", яка належить державному підприємству "Волиньвугілля", відмовилися підніматися на поверхню та вимагають виплатити їм зарплату. За даними Волинця, їм ще не виплатили 20% заробітної плати за червень, 100% - за липень та ще 80% - за серпень.

 

Нагадаємо, у червні для погашення заборгованості перед шахтарями Міністерство фінансів виділило 41 млн грн. Решта - близько 175 млн грн - це небюджетні кошти, які були отримані завдяки діям, що призвели до підвищення ефективності функціонування ринку вугілля в Україні. 

 

Повідомлялося, що на контролі також ситуація на державному підприємстві "Волиньвугілля". Там до 20 червня так само має бути повністю погашено заборгованість із заробітної плати перед 1 тис. 200 гірниками за квітень поточного року.