Нафта еталонних марок дешевшає в ході торгів у середу на перспективах більш швидкого, ніж очікувалося, відновлення видобутку в Саудівській Аравії.

Листопадові ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:48 подешевшали на $ 1,42 (2,25%) - до $ 61,68 за барель. Ф'ючерс на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подешевшав на $ 1,10 (1,92%) - до $ 56,19 за барель.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на інформовані джерела, Саудівська Аравія на цей момент відновила максимальні потужності з видобутку нафти до 11 млн барелів на добу, на тиждень раніше запланованого терміну. При цьому виробничі потужності комплексу Абкайк в даний час складають 4,92 млн б / д, родовища Хурайс - 1,3 млн б / д, що відповідає рівню до атак 14 вересня або перевищує його.

Також негативним фактором для нафтового ринку стали заяви президента США Дональда Трампа, який в ході виступу в Генасамблеї ООН піддав критиці торгові практики Китаю.

Трамп звинуватив Пекін у маніпулюванні валютним курсом, крадіжці інтелектуальної власності та демпінгу, зазначивши, що Світової організації торгівлі (СОТ) потрібні радикальні зміни через політику Китаю.

Торговельну суперечку США і Китаю вже призвела до скорочення майже вдвічі темпів зростання попиту на нафту, відзначають аналітики Citigroup.

Разом з тим Американський інститут нафти напередодні, 24 вересня, повідомив, що запаси нафти в США минулого тижня збільшилися на 1,38 млн барелів. Офіційні дані про запаси енергоносіїв в Сполучених Штатах будуть оприлюднені міністерством енергетики в середу о 17:30 за Москві, і аналітики, опитані S & P Global Platts, в середньому очікують, що вони вкажуть на зниження запасів на 190 тис. барелів.