У п'ятницю на валютному ринку знову не буде нудно, хоча обсяги операцій дещо знизяться через ефект закінчення тижня. Чому ситуація залишиться досить складною.

 

1) Завершення звітного періоду у компаній. Понеділок - останній день місяця та кварталу і більшість великих клієнтів не залишає свої операції на останній робочий день, діючи за принципом - « а може щось трапиться». Тому вони сьогодні будуть закривати основні обсяги своїх операцій по місяцю, що додасть ситуативних перекосів попиту і пропозиції в моменти їхнього виходу на торги. Активними будуть як експортери, так і імпортери;

2) Нерезиденти продовжать активно працювати з ОВДП на вторинному ринку і готуватися до нового аукціону у наступний вівторок. Це звичайно не такі ж самі обсяги, як у день аукціону або у день розрахунків по ньому (вівторок і середа), але тим не менше - це також додасть інтриги в ті моменти, коли великі іноземці будуть проводити свої операції з облігаціями і їм знадобиться знову гривня;

3) Бізнес продовжує отримувати відшкодування ПДВ (хоча вже раніше й зайшли основні суми за цими операціями в обсягах до 7,8 млрд гривень). Але і сьогодні - на фоні наближення кінця звітного періоду Держказначейство теж експортерів не образить. Це зменшить їх зацікавленість у продажу валюти і спрацює проти гривні;

 

4) Поведінка готівкового курсу і настрої цього сегмента ринку. Тут все залишається на вчорашньому рівні. Власники обмінників не грають «на підвищення» і працюють «з обороту». Стабільність готівкового ринку працює на користь зміцнення позицій нацвалюти, тому що населення не проводить ажіотажного скуповування валюти. Правда, задешево валюту ніхто здавати теж не поспішає і тому обмінники змушені дуже уважно стежити за конкурентами, щоб тримати свої котирування цікавими для громадян, що її здають.

В цілому, настрої валютного ринку поки більше позитивні по перспективах гривні. Ніхто не метушиться з купівлею валюти, що також психологічно працює на користь гривні.

«Мінфін» очікує на сьогодні обсяг операцій на міжбанку у межах до 220 млн доларів при укладанні до 490 угод і коридор по американській валюті 24,00-24,20 гривень.

Нижче 24 гривень курс не просяде, тому що при появі ситуативного надлишку долара ми знову побачимо НБУ з викупом валюти на міжбанку через Matching, що й підтримає долар на торгах.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 23,90-24,05 і продаж 24,07 -24,35 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 23,95-24,055 гривень та продаж 24,10- 24,18 гривень.

 

Джерело: Мінфін