Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній і національній валюті з рівня «В-» до «В», повідомляє Урядовий портал.

 

Також агентство підвищило рейтинг України за національною шкалою з рівня «uabbb» до «иаА» і підтвердило короткостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні «В» зі стабільним прогнозом.

Що це значить

Стабільний прогноз відображає очікування агентства, що новий уряд України продовжить реалізовувати макроекономічні реформи, які проводилися протягом останніх років. Водночас економіка відновлюється і співвідношення державного боргу до ВВП знижується.

Агентство відзначає, що Україні слід зберегти доступ до внутрішніх та міжнародних ринків капіталу, що дозволить країні погасити комерційні запозичення протягом 2020 року.

Аналітики S&P позитивно оцінюють наміри нового уряду поліпшити бізнес-клімат і зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. В агентстві вважають, що ці заходи можуть призвести до збільшення обсягів іноземних інвестицій в Україну, сприяючи зростанню економіки і зменшенню вразливості до зовнішніх викликів.

 

Подальше підвищення рейтингу можливе за умови зростання економіки, а показники щодо бюджетного і зовнішньоекономічному секторах перевищать прогнози агентства, зазначили в Кабміні.

Агентство також розглядає можливість підвищення суверенних рейтингів, якщо інфляція наблизиться до цільових показників Нацбанку, або якщо кредитування в реальному секторі буде рости і обмеження на рух капіталу буде скасовано.

Коментар прем'єра

«Довіра до України у світі поступово відновлюється. Міжнародне рейтингове агентство S & P підвищило довгострокові рейтинги України з» B- «до» B «. Це означає більш дешеві ресурси і потенційно менші витрати на обслуговування боргів», - написав Олексій Гончарук у Facebook.


Що відомо

  • 6 вересня 2019 року Fitch Rating підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній і національній валюті з B - до B, і поліпшило прогноз зі стабільного на позитивний.

 

Джерело: Мінфін