Міністр фінансів Великобританії Саджид Джавід переконаний, що британський уряд може вивести країну зі складу Євросоюзу  31 жовтня без відповідної угоди та не порушивши ухвалений парламентом закон, який вимагає відтермінування Brexit у разі відсутності договору. Про це британський урядовець заявив у понеділок, 30 вересня, в ефірі телерадіомовної корпорації BBC. Як зазначив міністр, він вважає, що знає, як це можливо, повідомляє DW.

 

Міністр фінансів Великобританії Саджид Джавід

 

Утім, Джовід уточнив, що в уряді варіант виходу з ЄС без угоди не розглядають як бажаний. Тож британські урядовці "неймовірно важко працюють, щоб отримати угоду (про Brexit. - Ред.) ще до 31 жовтня", наголосив Джавід, якого цитує інформагенція Reuters.

"Але якщо нам не вдасться зробити це, а нам таки слід вийти з ЄС на цю дату (31 жовтня. - Ред.), і ми не можемо більше вагатися чи переносити, то ми вийдемо 31 жовтня, і якщо треба, то без угоди", - додав Джавід.

Нагадаємо, що Великобританія планувала вийти зі складу ЄС 29 березня, але до цього терміну парламент не схвалив угоду про Brexit. У квітні 27 країн-членів ЄС домовилися відтермінувати вихід Великобританії до 31 жовтня. На початку вересня британський парламент фактично заблокував можливість виходу країни з ЄС без угоди з Брюсселем, ухваливши відповідний закон. Він передбачає перенесення Brexit на 31 січня 2020 року в разі відсутності домовленості в жовтні.