Суд ЄС наказав російській компанії Ґазпром наполовину зменшити використання потужності газогону OPAL.

Видання «Gazeta Polska Codziennie» пише, що росіяни не можуть погодитися з рішенням Суду Європейського Союзу, який зобов'язав компанію Ґазпром наполовину зменшити використання потужності газогону OPAL. Це сухопутна гілка, що з'єднує газомагістраль Nord Stream з мережею газогонів Центральної і Західної Європи. Якби не обмеження газопостачання цим маршрутом, у південно-східній Польщі забракло б газу, - пояснив голова Польської нафтогазової компанії Пйотр Возняк, пише PolskieRadio.

 

Відсутній обсяг сировини російська сторона муситиме постачати територією України, а завдяки цьому газ надійде на територію Польщі.

Газета відзначає, що реакція росіян на ці слова була нервовою. Віцеректор Академії праці і соціальних відносин Алєксандр Сафонов сказав в ефірі Радіо Спутнік, що заява Пйотра Возняка впливає на погіршення ситуації між обома країнами та що це лише спроба помсти.

Проте, фінансовий аналітик інвестиційного холдингу Фінам Алєксєй Калачєв сказав російському агентству Реґнум, що побоювання польського експерта є небезпідставними.

Польща зацікавлена у збереженні постачання газу Україною щонайменше до 2023 року, бо це джерело газу для її південно-східних територій.

Некорисна постанова Суду ЄС та відсутність згоди Данії на будівництво в її територіальних водах можуть вплинути на те, що відкриття нового газопроводу, Nord Stream 2, затримається, а витрати російської сторони зростуть.