В межах проведення анбандлінгу Нафтогазу диспетчерський пункт управління української газотранспортною системою перенесли до будівлі державної компанії Оператор ГТС України.

 

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

«З цього тижня новий оператор ГТС України координуватиме роботу системи вже з власної диспетчерської, яка розташована в окремій будівлі - разом з управлінським апаратом компанії», - повідомив Коболєв.

За його словами, Україна наближається до завершення процедури анбандлінгу, тобто відокремлення ГТС з управління Нафтогазу. Ця процедура - умова запровадження в Україні європейських правил на газовому ринку та необхідна умова для того, аби підписати контракт на транзит газу з Росією за європейськими правилами.

«Те, в що багато хто не вірив, відбудеться і відбудеться вчасно. З початку січня новий оператор ГТС України розпочне повноцінну та незалежну роботу», - додав Коболєв.

 

Зазначимо, що в межах процедури анбандлінгу Оператора ГТС планують підпорядкувати Міністерству фінансів України, нагадує hromadske.

2 жовтня 2019 року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова підписати новий контракт на транзит газу з Україною за європейськими правилами у разі, якщо Україна встигне провести анбандлінг Нафтогазу до кінця 2019 року.

18 вересня стало відомо, що уряд затвердив нову модель анбандлінгу Нафтогазу.

Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії (відоме як анбандлінг Нафтогазу) та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов'язань в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

Анбандлінг - вимога ЄС у межах Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.