Понеділок пройде досить складно на валютному ринку.

 

Справа в тому, що курсові завдання в учасників торгів сьогодні будуть абсолютно протилежними і на нашому малооб'ємному міжбанку будь-який вихід великого гравця з сумами в межах 15-25 млн доларів здатний повністю міняти розклад попиту та пропозиції протягом сесії і відповідно - тренд по курсу.

З одного боку - спроби «розігріти» курс експортерами і спекулянтами триватиме. Тим більше, що закінчується період купівлі валюти «дочками» іноземних компаній під репатріацію дивідендів. Це традиційно грає «на підвищення» котирувань.

Додасться до цього розгойдування курсу і фактор завтрашнього аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Причому, якщо раніше - це завжди тільки працювало на користь нацвалюти (нерезиденти активно скуповували гривневі облігації і для цього продавали валюту на міжбанку у великих обсягах), то зараз ті ж самі іноземці через малі обсяги цих аукціонів (в цей раз до 3 млрд гривень за номіналом) і спробах Мінфіну знизити за рахунок цього їх прибутковість - намагаються підіграти спекулянтам, щоб подорожче продати валюту і таким чином зробити для себе купівлю гривневих облігацій більш вигіднішою.

 

Ефект одночасних дій експортерів, спекулянтів і нерезидентів - працює проти нацвалюти.

В частині зниження котирувань зараз працюють лише інтереси імпортерів - які намагаються закривати свої валютні покупки подешевше. Іноді їм «допомагає» НБУ. який виходить з продажем долара на міжбанку при вже дуже сильних злетах котирувань.

Елемент «плутанини» на валютному ринку зараз вносить і готівковий ринок, де через зростання попиту на валюту, дефіцит такої готівки в обмінних пунктах і певний ажіотаж у населення - котирування обмінників дуже різняться, а спред між купівлею і продажем іноді досягає навіть і 60 копійок. При тому, що в звичайний період це 15-20 копійок на доларі.

Спекулятивні переливи валюти з міжбанку на готівковий ринок та гра на різниці цих курсів - зараз один з факторів стрибків котирувань на торгах.

Сьогодні «погоду» на торгах будуть робити виходи і курсові завдання найбільших гравців, а також поведінка готівкового ринку.

Нацбанк намагатиметься не втручатися в ситуацію при зростанні котирувань (при нестачі валюти), але при ситуативному надлишку пропозиції - ми знову побачимо регулятор з покупкою валюти через Matching в межах 30 млн долларов.

 

Як і минулої п'ятниці - з огляду на різноспрямованість курсових інтересів основних гравців міжбанку і явних перекосах попиту і пропозиції - «Мінфін» очікує на сьогодні продовження курсових стрибків і широкий коридор по долару в межах 24,70-25,00 гривень при обсягах операцій в межах до 220-240 млн доларів при укладанні до 440-510 угод.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,60-25,00 і продаж 25,05 - 25,40 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,80-25,05 гривень та продаж 25,138- 25,20 гривень.

 

Джерело: Мінфін