Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт щодо розтрати 58 млн гривень під час закупівлі палива для Міністерства оборони, в якій фігурує "Трейд Коммодіті".

 

У цьому кримінальному провадженні обвинувачуються колишній заступник міністра оборони, директор та працівник відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, службовець Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони, представник ТОВ "Трейд Коммодіті" - за ч. 5 ст.191 ККУ, а кінцевий власник "Трейд Коммодіті" - за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу.

 

Детективи НАБУ встановили, що ці особи у 2016 році без законних підстав підписали додаткові угоди до договорів поставки паливно-мастильних матеріалів для потреб Міноборони й організували підвищення цін на нафтопродукти, внаслідок чого державі завдано збитки на 58 126 559,92 грн.Передісторія:

 

  • 11 жовтня 2017 року Детективи НАБУ і САП затримали заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулєвича через завищення на 16% ціни на паливо й розтрату 149 мільйонів бюджетних гривень.
  • Павловський заперечував свою причетність до визначення ціни при закупівлі пального у фірми "Трейд Коммодіті", а отже й розтрати 149 млн грн..
  • Згодом експертиза підтвердила розтрату в 149 мільйонів гривень при закупівлі Міністерством оборони палива у "Трейд Коммодіті".
  • У березні 2018 року у НАБУ заявили про завершення досудового розслідування щодо посадовців Міноборони, яких підозрюють у цих розкраданнях.
  • Однак суд залишив Павловського на посаді заступника міністра оборони, відмовив в арешті його майна і зняв арешт із банківського рахунку ТОВ "Трейд Коммодіті". У червні 2018 року Солом'янський райсуд Києва також повернув Павловському закордонні паспорти.
  • Сергій Лещенко заявляв, що за ТОВ "Трейд Коммодіті" стоїть Андрій Адамовський - "багаторічний бізнес-партнер і спільник" Олександра Грановського.
  • Також джерела повідомляли, що підозрювані посадовці ТОВ "Трейд Коммодіті" втекли.