У четвер ситуація на валютному ринку може піднести чергові сюрпризи по курсу за рахунок істотного різноспрямованого впливу декількох чинників:

 

1) Наближення трьох вихідних в Україні. Компанії будуть поспішати провести свої валютні операції сьогодні і частково завтра у першій половині дня, щоб вже потім «не зависати" з товарами і розрахунками практично до 15 жовтня. Це збільшить статистику торгів четверга, але призведе до періодичних перекосів попиту та пропозиції на міжбанку в моменти виходу великих гравців з сумами угод від $ 5 млн;

2) Продовження невизначеності щодо подальшого поводження інвесторів в частині розподілу 6,4 млрд гривень погашень ОВДП минулих випусків. Частина цих коштів фактично переразміщена ними в нові облігації аукціону цього вівторка, частина - піде на операції з ОВДП на вторинному ринку, але за нашими розрахунками десь порядка 1-2 млрд гривень - поки зі статусом «куди буде вигідніше, туди і вкладемося або просто купимо валюту ».

Саме ці «гарячі» гривневі ресурси у нерезидентів і здатні швидко підірвати котирування, якщо їх власники вирішать виводити отримані гроші за кордон. Хоча при дефіциті гривні на ринку - не виключено, що вони будуть розміщені на короткі депозити в українських банках до наступного аукціону Мінфіну з розміщення облігацій (тобто до 15 жовтня). Цей гривневий навіс - найнебезпечніший для нацвалюти фактор на сьогодні.

3) Готівковий ринок. Котирування обмінників з ранку знизилися як за курсом прийому, так і продажу валюти з середнім спредом по долару в межах 15-20 копійок. Це говорить про те, що поки власники обмінників прогнозують зниження міжбанку і готові працювати тільки в форматі «з обороту», не граючи «на підвищення». Це позитивний для гривні сигнал.

 

Але якщо на міжбанку валютні ризики збільшаться - готівковий ринок буде оперативно реагувати на ситуацію на торгах зміною своїх цінників.

При такому розкладі сил на міжбанку спекулянти продовжать працювати в форматі «в дві сторони». А Нацбанк у разі надлишку пропозиції долара на торгах знову вийде через Matching з його купівлею. Це утримає котирування американської валюти від значного обвалу, навіть у разі великих обсягів її пропозиції на ринку.

«Мінфін» очікує на сьогодні коридор по долару в межах 24,45-24,70 гривень при обсягах операцій до $ 300 млн і укладанні до 600 угод.


Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,40-24,70 і продаж 24,74-25,15 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,70-24,80 гривень та продаж 24, 92-25,00 гривень.

 

Джерело: Мінфін