Українські фермерські господарства повинні отримати належну державну підтримку, а для цього необхідно створити належні державні програми, які будуть ефективними для кожного.

 

Про це сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко під час засідання профільного Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, де йшлося про ефективність бюджетної підтримки сільгоспвиробників у 2019 році та перспективи впровадження нових механізмів цієї підтримки у 2020 році, передає INTV.

«По-перше, слід передбачити фінансову підтримку розвитку фермерських господарств. По-друге, часткову компенсацію фермерським господарствам вартості електроенергії і пального, що використовується для поливу зрошування земель (мова іде про 5 млн га земель). По-третє, це надання кредитів фермерським господарствам. По-четверте, фінансової підтримки заходів в АПК. По-п'яте, державної підтримки тваринництва - а це дотації на утримання корів, вирощування молодняка тощо», - сказав він, висуваючи пропозиції.

 

Народний депутат зауважив, що за підсумками 2019 року слід проаналізувати ефективність державних програм із підтримки, і здійснити відповідні кроки під час формування Державного бюджету на 2020 рік.

«Ви всі знаєте програми, які працюють і які не працюють. І ми повинні побачити, чому одна програма дає можливість залучити лише 5 тис. товаровиробників, а інша - ні. (...) Потрібно подивитись, яким чином зробити так програми, щоб кожен зміг отримати підтримку. Тому ми повинні зробити спільні пропозиції до проекту Державного бюджету на 2020 рік, які надати бюджетному комітету», - запропонував він.