Під час відкриття ринку сільськогосподарських земель існує проблема щодо збереження державності і території України через ймовірну скупку земель з боку інших країн. А тому передувати відкриттю ринку землі має належне земельне законодавство і формуванням системного підходу.

 

Про це під час пресконференції сказав адвокат у галузі земельного і аграрного права Олександр Поліводський, коментуючи перспективи відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення, передає INTV.

«Аспект із дотриманням питань збереження державності і території України існує. Тому що справедливі закиди, що є або можуть з'явитись такі суб'єкти, які будуть зацікавлені у тому, щоб викупити земельні ділянки з якоюсь іншою метою, окрім як господарювання, як це роблять деякі країни світу», - сказав він.

 

Олександр Поліводський нагадав, що країни далекоглядно вкладають кошти в аграрний сектор інших країн. Адже землі сільськогосподарського призначення є активом, який забезпечить продовольчу безпеку. А за прогнозами організації ООН з питань продовольства, дефіцит продовольства цілком вірогідний у найближчі 20-30 років.

«Держави і уряди, які дивляться у далеку перспективу, думають про те, чи не прикупити в якійсь країні багато земель. Ця проблема може бути перебільшена, але не завадить поставити запобіжники, щоб позбутись і побоювань і ризиків. А тому слід вирішувати в комплексі і формувати системний підхід. Слід спершу систематизувати земельне законодавство, зробивши його чітким, прозорим, зрозумілим, передбачуваним, і яке знімає всі побоювання у фермерів, пенсіонерів, пайовиків, і реалізовує права власників», - завершив він.