В Україні з початком опалювального сезону знову виростуть суми в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП). У платіжки оскільки додасться одна з основних статей витрат на "комуналку" - опалення.


Зокрема, традиційно напередодні опалювального сезону Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) переглядає тарифи на воду, водовідведення та опалення, за поданням підприємств-виробників і постачальників цих послуг. Найчастіше, звичайно, в бік підвищення. Цього року у вересні також вийшла ціла серія постанов НКРЕКП, якими були затверджені підвищені тарифи на воду.

 

Оскільки тарифи залежать від ситуації на місцях, говорити про те, на скільки змінилися тарифи в цілому або в середньому, складно. Наприклад, тарифи "Житомирводоканалу" виросли всього на 4%: вода - з 7,27 до 7,85 грн за кубометр, водовідведення - з 8,19 до 8,64 грн (тут і далі цифри наведені без урахування ПДВ).

Тарифи "Вінницяоблводоканал" підвищені на 7%: за холодну воду - з 8,05 до 8,6 грн і за водовідведення - з 4,89 до 5,22 грн кубометр.

А тариф "Дніпроводоканалу" на воду піднявся відразу на 21% (з 7,56 до 9,17 грн), а на водовідведення - аж на 25% (з 4,98 до 6,21 грн за кубометр).

 

В низці регіонів нові тарифи ще не затверджені, але місцеві водоканали вже попереджають клієнтів, що вони підвищаться.

Наприклад, "Київводоканал" анонсував, що тариф на воду для побутових споживачів підвищиться з 9,01 до 9,62 грн, на водовідведення - з 7,97 до 8,51 грн за кубометр. Таким чином, подорожчання складе приблизно 7%.

 

Нагадаємо, раніше НКРЕКП також оприлюднила проект нової методики розрахунку вартості транспортування газу. У разі прийняття цього документа вартість доставки газу може зрости, залежно від регіону, від 15% до 3,8 разів, що явно збільшить суми в квитанції за комуналку.

 

"Сьогодні"