У Нафтогазі запропонували вирішити проблему заборгованості виробників тепла за газ, через яку вони можуть не отримати газу та не почати опалення домівок українців. Зокрема, компанія пропонує перекласти фінансові проблеми на місцеві та державний бюджети.

 

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу, посилаючись на голову компанії Андрій Коболєва.

«Механізм, запровадити який Нафтогаз пропонує уряду, полягає у тому, що всім підприємствам ТКЕ, навіть тим, які не можуть забезпечити мінімальний рівень розрахунків, надається право укласти договір з Нафтогазом без виконаних поточних зобов'язань щодо повноти оплати і отримувати газ. Це дозволить забезпечити громадян теплом, навіть якщо їхній постачальник тепла має фінансові проблеми», - повідомили у Нафтогазі.

У разі, якщо теплопостачальник не встигне погасити борги за газ перед Нафтогазом до закінчення опалювального сезону, то ці борги покрить з державного бюджету, а потім держава на суму цієї заборгованості зменшить розмір дотації відповідному місцевому бюджету.

«Таким чином, відповідальність за рівень оплати газу тепловиками належатиме місцевій владі, яка матиме всі необхідні інструменти та важелі для здійснення відповідного контролю», - зазначають у Нафтогазі.

За даними компанії, наразі борги виробників тепла за газ складають 38 мільярдів гривень, а їхнє непогашення вчасно ставить під загрозу діяльність ГТС України.