Тарифи на газ будуть зростати у подальшому, що є об'єктивним з точки зору сезону. Але разом із тим до 1 січня 2020 року українці будуть платити за кубометр газу 8 тисяч гривень.

 

Про це під час пресконференції сказав експерт в енергетичній галузі Валентин Землянський.

 «Тарифи на газ і ціна на газ будуть продовжувати рух вгору. Це об'єктивно з точки зору сезону. Ціни на газ підвищуються, зростання буде, але наскільки воно буде критичним, поки не зрозуміло», - сказав він.

«Якщо ми говоримо про підвищення будь-яких тарифів, треба розуміти структуру. Ціна газу - це одна історія, а в тариф включається доставка його, операційна діяльність компанії і т.д.», - уточнив Землянський.

 

Він нагадав, що глава НАК «Нафтогаз України» Коболєв нещодавно заявив, що правила спеціальних зобов'язань щодо встановлення граничної ціну на газ є чинними до кінця 2019 року.

«9700 грн - це гранична ціна на газ, вище цього значення «Нафтогаз» встановлювати ціну на газ не буде. Платити за газ ми будемо менше, не подолаємо планку - 8 тис. грн до 1 січня 2020 року. Але з 1 січня 2020 роки ми вступаємо в ринок. Скільки буде коштувати газ після 1 січня наступного року, ніхто не береться прогнозувати. Ціна на газ буде прив'язуватися безпосередньо до європейських хабів. Її навіть не буде стримувати те, що у нас закачано дешевий газ в підземні сховища», - сказав Валентин Землянський.