До кінця опалювального сезону 2019-2020 років тариф на теплопостачання зростати не буде, адже для цього відсутні законодавчі підстави, а разом із тим відсутній кворум НКРЕКП, який є компетентним ухвалювати відповідні рішення.

 

Про це сказав президент Асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсен Блащук під час пресконференції, передає INTV.

«Можу заспокоїти і киян, і всіх мешканців міст, які користуються централізованим теплопостачанням, що до кінця опалювального сезону тариф на тепло зростати не буде», - сказав він.

 

За його словами, перша підстава - законодавча. Адже нині відповідно до Закону України «Про комунальні послуги», ані НКРЕКП, ані органи місцевої влади, - не можуть встановити тарифи, тому що не ухвалені зміни до законодавчих актів, які узаконюють тарифоутворення послуги із теплопостачання і гарячого водопостачання.

«Якщо будуть ухвалені зміни до законодавства, тоді компанії зможуть перерахувати тарифи (...), але вони можуть бути застосовані лише тоді, коли будуть укладені договори із мешканцями будинку. Це об'ємна робота, і раніш аніж літо-2020 ця робота не буде здійснена», - запевнив він.

 

Арсен Блащук також нагадав, що із медіа відомо, що два члени НКРЕКП подали у відставку, і нині орган не може ухвалити будь-які рішення через відсутність кворуму.

«Тому заспокойтесь, тарифи на теплову енергію до кінця опалювального сезону зростати не будуть», - завершив він.

 

 

Софія ЗАРАДНА, INTV