В уряді спростували інформацію про те, що за неправильне оформлення документів на отримання субсидій або за неправомірне отримання субсидій накладатимуть штрафи.

 

В уряді спростували інформацію про те, що за неправильне оформлення документів на отримання субсидій або за неправомірне отримання субсидій накладатимуть штрафи. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

«Жодних штрафів, навіть при неправильному заповненні документів або неправомірному отриманні субсидій, сьогодні немає. Це міфи навколо програми житлових субсидій, які поширюються, відколи діє відповідна програма», - повідомив Музиченко.

Уряд виплачує субсидії тим родинам, для яких комунальні платежі складають понад 10% від загальних доходів родини, але для кожної сім'ї цей показник є індивідуальним.

Така система діяла й на початку 2019 року, під час минулого опалювального сезону.

 

«На сьогодні ми не плануємо нічого переглядати», - додав заступник міністра соціальної політики.

 

Що відомо

  • Кабмін планує виплачувати фінансову підтримку тим українським сім'ям, які витрачають на оплату комунальних послуг більше 15% своїх доходів.

  • В законопроекті про держбюджет на 2020 рік, який уряд вніс на розгляд Ради, передбачено зменшення видатків на субсидії на 8 мільярдів гривень, або 14,5%.

  • За розрахунками уряду, цих коштів має вистачити для всіх, хто звернеться за субсидією.

  • З 1 жовтня 2019 року в Україні мала стартувати монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з прийнятим раніше рішенням, паралельно будуть функціонувати дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.

 

Джерело: Мінфін