Залізничне сполучення з Росією, яке Україна збиралася скасувати, в 2018 році забезпечило надходження в обсязі 3 млрд гривень в український бюджет, а мова про закриття цього сполучення поки не йде. Таку заяву зробив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

 


 

"Питання чутливе. Нагадаю, що у нас фактично цей напрям до Москви за минулий рік дав 3 млрд гривень надходжень до бюджету. І треба розуміти, що коли ми щось перекриваємо, то знаходимо альтернативні варіанти, як ці потяги можуть їхати, і що ці гроші будуть надходити в економіку іншої країни. У нас є зобов'язання перед Світовою організацією торгівлі, і там передбачений транзит і ми поки його не обмежуємо. Якщо буде прийнято рішення на вищому політичному рівні, що ми будемо ізолюватися, то тоді про це буде окремо повідомлено, поки що це сполучення не закривають", - сказав Криклій.

 

Згідно з розкладом руху пасажирських потягів на 2018-2019 роки на сайті "Укрзалізниці", з українських міст до Москви курсують близько 20 пар потягів, а також низка безпересадочних вагонів, зокрема, з Києва, Львова, Миколаєва, Харкова, Одеси та інших.