У середу події на валютному ринку знову не дадуть нудьгувати нікому - ні клієнтам, ні банкам, ні швидше за все і Нацбанку. Співвідношення попиту та пропозиції знову буде досить швидко змінюватися, а виходи окремих великих гравців будуть фактично формувати тренд по курсу.

 

На поведінку ринку вплинуть такі фактори:

1) Розрахунки по вчорашньому аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Результат його виявився цікавим. Продано паперів на 1,149 млрд гривень. Фактично всі купівлі облігацій (на 1,033 млрд гривень) - на відносно «короткі» терміни 91 і 350 днів. А ось дворічних облігацій придбали всього на 116 млн гривень. Хоча раніше в основному нерезиденти полювали саме на довгограючі папери. Зміна це стратегії інвесторів або разова ситуація - покаже найближчий час.

Іноземці будуть продавати сьогодні валюту, щоб розрахуватися за ОВДП і це додасть її пропозиції на ринку. Як і вчора - поведінка іноземців з купівлі / продажу облігацій на вторинному ринку також додасть активності на міжбанку сьогодні протягом сесії;

2) Авансові виплати персоналу у компаній, господарські операції великих клієнтів і початок податкових платежів у підприємців і компаній. Все господарські операції клієнтів зараз провокують дефіцит вільної гривні у бізнесу. Крім безпосередньо самих авансів персоналу - компаніям необхідно сплачувати і податки за такими виплатами.

Крім цього, до кінця тижня ФОПи повинні сплатити ЄСВ за минулий квартал, а компанії-юридичні особи стандартний набір податкових відрахувань. Недолік гривні активізує продаж валюти експортерами та зменшить можливості імпортерів з її купівлі;

3) Дії НБУ. Як і всі дні жовтня - Нацбанк у разі ситуативного надлишку пропозиції долара на торгах знову вийде на міжбанк через Matching для поповнення резервів.

Це з одного боку - утримає курс від значного просідання при великому надлишку пропозиції (якщо такий буде) і в той же час додасть можливості клієнтам «закрити» свої потреби в гривні. Єдине ключове питання - за якою ціною компанії зможуть продати цю валюту.

 

«Мінфін» очікує на сьогодні коридор по долару у межах 24,65-24,95 гривень з періодичною зміною тренду по курсу при виході на торги великих клієнтів та нерезидентів.

За нашими розрахунками - обсяг операцій буде у межах до $ 250 млн при укладанні до 580 угод.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,50-24,81 і продаж 24,93-25,10 гривень .

У обмінниках фінкомпаній: купівля 24,70-24,80 гривень та продаж 24,83-24,93 гривень.

 

Джерело: Мінфін