Ревальвація гривні або падіння курсу іноземних валют в Україні від початку 2019 року призвело до того, що гривневий еквівалент державного боргу України зменшився на 100 мільярдів гривень.

 

Про це повідомив у четвер, 17 жовтня, голова Рахункової палати України Валерій Пацкан під час засідання бюджетного комітету Верховної Ради.

"Укріплення гривні має дві сторони медалі. Позитив - за 8 місяців цього року загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу зменшився на 101,3 млрд грн. Укріплення гривні спричинило зменшення боргу на 144,3 млрд грн при перевищенні запозичень над погашенням боргу на 43 млрд гривень", - зазначив Пацкан.

 

Через невідповідність прогнозованого у бюджеті на 2019 рік курсу валют реальному курсу, бюджет недоотримав понад 20 мільярдів гривень доходів.

 

Раніше у Рахунковій палаті повідомляли, що через завищені очікування щодо курсу гривні, які закладалися у законопроєкт про державний бюджет на 2019 рік, а також через падіння курсу валют бюджет недоотримав 46,2 мільярда гривень.

Також у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень.

Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.