Обіцянки, дані Президентом Володимиром Зеленським і його командою під час виборів, у Держбюджеті на 2020 рік не прописані.

Проект документу фіксує те, що державна політика не змінилася, а враження, що писав його не прем'єр-міністр Гончарук, а попередник, Володимир Гройсман.

 

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Руслан Бортник, директор Інституту аналізу і менеджменту політики, передає INTV.  

«Цей бюджет - класичного «стабілізця», коли ми зберігаємо стабільну ситуацію і, водночас, забезпечуються декілька державних функцій. Перша - ми повинні бути здатними і надалі сплачувати борги, друга - ми повинні бути в стані підтримувати державний апарат», - зазначив експерт.

«Цей бюджет, я думаю, він буде розчаруванням для українців передусім. І ті люди, які голосували за Зеленського і за його команду на виборах - до весни-літа наступного року зрозуміють, що нічого в позитивний бік не змінюється і люди почнуть розчаровуватися», - додав Р. Бортник.

 

Якщо влада не здійснить фатальних помилок, то масштабних протестів експерт не прогнозує, однак рейтинг загальної підтримки Президента таки впаде.

«І Президент та влада втратять можливість проводити реформи, у тому числі й непопулярні, якщо вони їх все-таки вирішать проводити. Оскільки на такому рівні підтримки будь-які рухи, як показує практика, відразу сприймається «в штики», - зауважив директор Інституту аналізу і менеджменту політики. 

«Єдиний позитивний момент у цьому бюджеті, що він гарантує якусь економічну стабільність, класичний «стабілізець», ні життя - ні смерті. І цей бюджет гарантує повернення боргів, ми залишимося у деякій мірі кредитоспроможними», - підсумував Р. Бортник.