Глава Європейського центробанку Крістін Лагард назвала президента США Дональда Трампа відповідальним за велику кількість ризиків для світової економіки. Про це вона сказала в ефірі програми 60 Хвилин на телеканалі CBS.

 

На питання про виклики світової економіки і Трампа Лагард відповіла, що у президента США «є багато ключів, які розблокували б невизначеність і ризики».

«Стабільність ринку не повинна залежати від того чи іншого повідомлення в Twitter. Вона вимагає міркувати, думати і приймати спокійні, виважені і раціональні рішення», - підкреслила вона.

 

За її словами, торговий конфлікт США та Китаю буде мати великі наслідки для світової економіки.

«Якщо ви скоротите зростання економіки майже на один процентний пункт, це призведе до зменшення інвестицій і кількіості робочих місць, зростання безробіття і ослаблення зростання. Безумовно, це має наслідки», - додала Лагард.

 

Нагадаємо, 18 жовтня Європейська рада призначила екс-главу МВФ Крістін Лагард на пост президента Європейського центрального банку строком на вісім років без можливості продовження.

Що відомо про конфлікт США і Китаю

  • Перед початком травневого раунду торгових переговорів між США і КНР, які закінчилися невдачею, президент США Дональд Трамп підняв мита а імпортовані китайські товари загальною вартістю 200 млрд дол з 10% до 25%.

  • Крім того, Трамп дав вказівку про підготовку до введення мит ще на 300 млрд дол, тобто на всю частину китайського експорту в США.

  • 10 липня Влада США і КНР знову приступила до переговорів з метою врегулювання торговельних суперечок між країнами.

  • 24 серпня влада Китаю оголосила про введення мит на товари, імпортовані з США, на загальну суму 75 мільярдів доларів.

  • З 1 вересня США розширили мита на імпортовані товари з Китаю, які раніше не потрапили під них. Збори в 10 відсотків торкнуться імпортованої китайської продукції на загальну суму в 300 млрд доларів.

  • Пізніше влада США прийняла рішення відкласти введення 10% мита на певний перелік товарів, імпортованих із Китаю, до 15 грудня через різдвяні свята.

 

Джерело: Мінфін