Запровадження нової моделі ринку електроенергії відповідно до норм закону «Про ринок електричної енергії» (2017 рік) було неприпустимим, адже не було забезпечено рівної конкуренції для всіх видів генерації і не було забезпечено платоспроможності сукупного споживача - промисловості і населення. 

 

Про це під час прес-конференції сказав міністр ЖКГ (2007-2010), народний депутат фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко, передає INTV.

«На мій погляд, не можна було впроваджувати нову модель ринку електроенергії. Передусім, слід було б забезпечити рівну конкуренцію для всіх видів генерації і забезпечити платоспроможність сукупного споживача - промисловості і населення», - сказав він і нагадав, що нова модель ринку електроенергії діє відповідно до норм закону «Про ринок електричної енергії», що був ухвалений у 2017 році.

 

На переконання експерта, сьогодні ринку електроенергії як такого не існує, а сукупна платоспроможність як промисловості, так і населення - вкрай обмежена.

«В цій ситуації розгортається шалена боротьба як між усіма суб'єктами ринку, так і споживачами, адже коштів дійсно не вистачає», - сказав він і нагадав, що колишня голова НКРЕКП Оксана Кривенко ще минулого року попереджала, що впровадження нової моделі ринку електроенергії «однозначно призведе до підвищення ціни на електроенергію для населення».

 

Олексій Кучеренко також нагадав, що завдяки так званим «правкам Геруса» (голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики) відкрито імпорт російської електроенергії, яка не є ринковою, і нині «демпінгова і неринкова ціна на російсько-білоруську енергію витісняє нашу генерацію - як теплову, так і ядерну».

 

«Таким чином нині відбувається «відключення» нашої генерації - це ВЕС, ядерна і теплова генерація. А також в результаті, ми платимо двічі. І нинішня модель спрямована на те, щоб загнати у боргову яму теплову генерацію. При цьому як приватну, так і державну», - констатував народний депутат.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV