За інформацією видання  Associated Press , Україна уклала 50-річний контракт з людьми Перрі трохи пізніше ніж через місяць після того, як той побував на травневій інавгурації Зеленського. Тоді Перрі вручив новому українському президенту список людей, яких він рекомендував в якості консультантів з питань енергетики. Одним з чотирьох імен був його давній політичний покровитель Майкл Блейзер.

 

Як стверджує автор статті, через тиждень Блейзер і його діловий партнер Алекс Кренберг подали заявку на розвідку нафти і газу на контрольованому українським урядом Варвинському родовищі.

За даними AP, отриманими з внутрішньої документації українського уряду, за права на буріння бізнесмени запропонували Україні на мільйони доларів менше, ніж їхній єдиний конкурент. Однак урядова комісія обрала друзів Перрі і пояснила свій вибір тим, що у компанії Блейзера і Кренберга найкращі технічні і фінансові можливості.

Як пише видання, ще під час своїх поїздок до Києва Перрі дав ясно зрозуміти, що він близький з Блейзером і Кренбергом. Перший - українсько-американський інвестор і давній соратник Перрі. Щодо Кренберга, то він великий донор республіканців, який надавав Перрі розкішний корпоративний літак під час виборів президента у 2012 році.

 

Нагадаємо:

  • Глава міністерства енергетики США Рік Перрі, якого називали відповідальним за неофіційну політику щодо України, йде у відставку. Пост міністра він залишить у кінці 2019 року.
  • Видання Politico стверджувало, що Перрі пропонував президенту України Володимиру Зеленському ввести до складу правління НАК Нафтогаз-України американців.
  • Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент заявив, що Рік Перрі був одним із трьох відповідальних за політику щодо України.