Американський концерн з виробництва електромобілів Tesla побудує новий завод поблизу німецької столиці Берліна. Об'єкт розташовуватиметься неподалік від берлінського аеропорту, спорудження якого ще не завершене. Окрім заводу, компанія також планує відкрити в Німеччині інженерний і дизайнерський центри, повідомив очільник Tesla Ілон Маск увечері вівторка, 12 листопада.

 

Маск зробив цю неочікувану заяву на церемонії вручення премії "Золоте кермо", яка присуджується німецьким тижневиком Bild am Sonntag. Вибір Берліна в якості місця для будівництва нового заводу Маск пояснив "винятковою якістю німецького інженерного мистецтва". Концерн уже давно шукав місце для спорудження так званої гігафабрики в Європі, нагадує німецьке видання Die Welt. Нині дві гігафабрики працюють у США, а ще одна споруджується поблизу Шанхая. 

 

На заводі поблизу Берліна Tesla випускатиме електромобілі - починаючи з моделі Y - і батареї до електромобілів. За даними газети Bild, реалізація проєкту дозволить створити до 10 тисяч нових робочих місць.