«Батьківщина» підтримала правку до Бюджетного кодексу, яка передбачає повернення у місцеві бюджети частини акцизу з пального.

 

Про це сказав заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, коментуючи в кулуарах Верховної Ради зміни до Бюджетного кодексу.

«Батьківщина виступає за те, щоб у місцевих бюджетах були власні ресурси. Пропозиція уряду полягала у тому, щоб увесь акцизний збір з пального, починаючи з 2020 року, спрямовувати у Дорожній фонд, а потім його розподіляти між місцевими бюджетами. Але це, фактично, забирає ресурси з місцевих бюджетів. Це неприйнятно!» - пояснив парламентар.

 

За словами Івана Крулька, правка фракції повернула гроші на місця і стала предметом розбрату між урядом і провладною більшістю.

«Я неодноразово публічно заявляв, що не можна робити децентралізацію, коли, з одного боку, на місцеві бюджети вішають відповідальність утримувати освітні і медичні заклади, дитсадки, тощо, а з іншого - забирають у них кошти. Тепер же парламент має вирішити, як збалансувати бюджет на 7,7 мільярдів гривень», - підсумував народний депутат.