Про це заявив глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв в інтерв'ю LIGA.net.

 

За словами глави НАК, це становить майже половину всієї компенсації, яку присудив Стокгольмський арбітраж.
"$ 2,1 млрд, зарахованих в рахунок спожитого в 2014-2015 роках, але не повністю сплаченого нами газу. Це 45% всієї компенсації, присудженої нам в арбітражі в лютому 2018 року. Цю частину виграшу ми відбили у звітності і заплатили відповідні податки і дивіденди. Таким чином, ця сума майже повністю потрапила до держбюджету України ", - розповів Коболєв.

Що стосується іншої частини суми компенсації, то НАК "Нафтогаз України" продовжує займатися стягненням, зазначив Коболєв.

"З накопиченими відсотками це майже $3 млрд. У нас велика кількість активів Газпрому або арештовані, або знерухомлені в різних юрисдикціях. Я думаю, решту суми ми отримаємо. Коли? Все залежить від рішення судів. Якщо Газпром не розрахується, місцеві суди різних юрисдикцій дозволять продавати його активи ", - пояснив глава" Нафтогазу ".

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.

  • За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити $2,56 млрд. "Газпром" зарезервував $4,7 млрд для штрафуСтокгольмського арбітражу.

  • Суд арештував голландські активи "Газпрому", щоб виплатити Україні $2,6 млрд. Британія заморозила активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

  • У травні газовий монополіст РФ "Газпром" через апеляцію оскаржив рішення люксембурзького суду щодо визнання та виконання на території країни рішення Стокгольмського арбітражу та стягненні з Газпрому активів на користь Нафтогазу.

  • Станом на кінець травня борг російського монополіста Газпрому перед НАК "Нафтогаз України" після рішення Стокгольмського арбітражу у справах про постачання та транзит газу через пеню перевищив $2,8 млрд.

  • 27 листопада російський газовий монополіст Газпром програв слухання в апеляційному суді на рішення Стокгольмського арбітражу, у якому намагався підтвердити своє право постачати газ до України на невигідних умовах.