З початку доби неділі, 8 грудня, в Україні офіційно почала функціонувати нова Державна митна служба, повідомив її голова Максим Нефьодов.


"Сьогодні в 00:00 офіційно запустилася Нова митниця. Це ще тільки початок побудови нового держоргану, який буде дійсно працювати для платників податків. Але нам вдалося не допустити потрапляння понад 500 найбільш" сумнівних "керівників в ряди нової Держмитслужби, скоротити кількість митниць з 26 до 16 і забезпечити майже непомітний для користувачів перехід від одного держоргану до іншого. Уже в 00:03 була оформлена перша експортна декларація на вантаж в Акермані, який зайшов о 23:49 ще в ГФС (Госфіскальную службу - ІФ). Ну і в по ніч був оформлений перший рейс в Борисполі ", - написав Нефьодов на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в неділю.


За його словами, всю минулу ніч чат керівництва Держмитслужби "нагадував вулик": В.о. керівники митниць об'їжджали пости, щоб переконатися, що проблем немає, а в центральному апараті була виведена на роботу група, яка розбирала всі складні випадки.
"Ще залишаються точкові питання, які розгребемо за тиждень - місця доставки, в окремих випадках транзиту, особливості роботи залізниці. Але в цілому все добре, працюємо далі. Зараз в штат Держмитслужби перекладені більш 50% працівників, і цей процес триватиме в грудні . У грудні ж стартуємо конкурси, щоб замістити тих, кого звільняємо ", - написав Нефьодов.


Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський повчив прем'єр-міністру Олексію Гончаруку, міністру фінансів Оксані Маркаровой і главі Держмитній служби М.Нефьодову запустити нову службу до 1 грудня 2019 року. А до 1 січня президент дав доручення запустити повноцінну роботу "єдиного вікна" на митниці.