Представникам антимонопольних відомств Росії та Білорусі не вдалося узгодити тарифів на транзит російської нафти через територію Білорусі. Про це повідомило інформаційне агентство «Бєлта».

Повідомляє кореспондент Польського радіо Влодзімєж Пац:

«Білорусь хоче підвищити тарифи на транзит російської нафти - щоби ціни врахували інфляцію і збитки, яких зазнала Білорусь внаслідок перекачування минулого року забрудненої нафти.

За неофіційними даними, Мінськ пропонує підвищити кошти транзиту на 16%, на це не хоче погодитися Москва. Білорусь досі не підписала з Москвою договору на постачання нафти, зокрема, через спір про ціну. Від початку року країна отримала невелику кількість сировини - так, щоби нафтопереробні заводи могли далі працювати. Президент Аляксандр Лукашенка ввів екологічний податок на нафту, яка перекачується через білоруську територію. Податок має на меті покрити наслідки можливих аварій труб та інші непередбачувані ситуації, пов'язані з транспортом нафти. Експерти, однак, вважають, що влада вирішила ввести податок, щоби компенсувати збитки, зумовлені новими цінами на імпорт російської нафти».