Європейська комісія представила плани фінансування програми «Зелений лад». Метою Фонду справедливої трансформації є допомогти залежним від вугілля країнам змінити економіку так, щоб зменшити викиди вуглекислого газу. Кінцевою метою є досягти кліматичної нейтральності в усьому Європейському Союзі до 2050 року, повідомляє PolskieRadio.


На допомогу країнам з гіршою стартовою позицією планується призначити 7,5 мільярда євро. Передбачено 50 мільярдів євро інвестицій, а ще 45 мільярдів євро має надійти від приватних інвесторів. Загалом вартість Фонду справедливої трансформації - це близько 100 мільярдів євро.

 

Віцеголова Європейської комісії, відповідальний за програму «Зелений лад» Франс Тіммерманс запевнив у Страсбурзі, що жоден регіон не залишиться без допомоги: «Те, що ми тут готуємо, є звісткою для гірників з Австрії, Західної Македонії, Сілезії (на півдні Польщі - ред.) і багатьох інших. Знаємо, що перед вами більш крутий шлях до кліматичної нейтральності, ніж в інших. Чистіше майбутнє теоретично може звучати як обнадійлива перспектива, та шлях до цього може знеохочувати. Механізм справедливої ​​трансформації - запорука, що під час цього процесу ми залишимося з вами».

 

Частина депутатів сумнівається, що Європейській комісії вдасться знайти так багато інвесторів. Інші вважають, що суми 100 мільярдів євро на трансформацію економіки в усій Європі недостатньо. Консервативні депутати з Польщі наголошують, що лише в їхній країні досягнення кліматичної нейтральності буде вдвічі дорожчим.

Голосування у справі європейської програми «Зелений лад» заплановано на сьогодні, 15 січня.