Оператор підземних сховищ газу Укртрансгаз заявляє про арешт всього майна і рахунків компанії на виконання рішення Арбітражного суду Києва від 2007 року у справі про постачання газу споживачам ЗАТ Укренергозбут.

 

 "Наразі накладено арешт на все майно Укртрансгазу і засоби на рахунках", - повідомляє прес-служба компанії в середу, 22 січня. Як пояснюють в компанії, цим рішенням суд зобов'язав Укртрансгаз поставити приватній компанії Укренергозбут 305 млн куб. м газу, при цьому не була вказана якась грошова сума.

 

Раніше позивач не намагався стягнути цей газ. Але в 2018 році продав право вимоги до Укртрансгазу ФК Фін-Інвест. Ця компанія в січні поміняла через суд порядок виконання рішення, і тепер з Укртрансгазу вимагає не газ, а 2,3 млрд грн. 

Укренергозбут фігурує у справі про розтрату мільярдів рефінансування НБУ, виданих банку Фінанси та Кредит Костянтина Жеваго - нібито на його рахунку, зокрема, були виведені ці гроші, додають в Укртрансгазі

 

В УТГ вважають дане рішення неправомірним, а дії ЗАТ Укренергозбут і ТОВ Фінансова компанія Фін-Інвест зі стягнення такими, які мають ознаки шахрайства.

 

У зв'язку з цим УТГ звернулося в Держбюро розслідувань і Національне антикорупційне бюро. Також вона заявляє про загрозу зриву опалювального сезону. Юристи Укртрансгазу готуються оскаржити судове рішення у справі. 

 

Як відомо, з 1 січня функції Укртрансгазу перейшли до Оператора ГТС України, яким володіють Магістральні газопроводи України.