Вперше з 1962 року компанія Boeing не отримала жодного замовлення на літаки за місяць.

За січень поточного року компанія Boeing не отримала жодного замовлення на літаки вперше з 1962 року, пише CNBC.

У той же час головний конкурент компанії - концерн Airbus, в січні отримав замовлення на 274 літаки.

 

Відзначається, що за січень Boeing поставила всього 13 нових літаків, в тому числі шість 787 Dreamliner, пару 777, два 767 і три 737NG. Роком раніше Boeing завершив січень із 45 новими замовленнями і поставками 46 літаків.

 

Компанія не отримала жодного замовлення вперше з 1962 року, оскільки клієнти скасовували або конвертували замовлення.

 

Нагадаємо, в березні 2019 року літак Boeing 737 MAX розбився в Ефіопії всього через шість місяців після авіакатастрофи за участю цієї ж моделі в Індонезії. Всього загинуло майже 350 осіб. Після трагедії в Ефіопії регулятори по всьому світу заборонили літаків сімейства MAX літати. Дані розслідувань свідчать, що причина авіакатастроф - проблеми з системою управління польотом у літаків сімейства 737 MAX. Авіакомпанії почали відмовлятися від уже укладених з Boeing контрактів на поставку цього типу літака, що на руку головному конкурентові Boeing - компанії Airbus.

Реакція Boeing на кризу викликала багато запитань. Компанія довго не звільняла гендиректора Денніса Мюленбурга і не провела незалежне розслідування. У Boeing неодноразово заявляли, що незабаром літаки сімейства 737 MAX зможуть відновити польоти і продовжували їх будувати. Їх вже накопичилося близько 400. Під кінець року компанія змінила свою стратегію: призупинила виробництво літаків 737 MAX і все ж звільнила Мюленбурга . Рада директорів вирішила, що зміна керівництва необхідна для відновлення довіри до компанії. Зараз посаду гендиректора компанії займає Девід Калхун.

В кінці року Boeing заявила, що зупинка польотів 737 MAX обійдеться компанії в $ 19 млрд і відзвітувала про збитки вперше з 1997 року .