У Міжнародному валютному фонді (МВФ) дали попередню оцінку економічних наслідків спалаху коронавируса COVID-19: швидше за все, події в Китаї будуть розвиватися за "сценарієм в формі V" - слідом за різким падінням економічної активності піде швидке відновлення. В цьому випадку світова економіка постраждає незначно. Про це заявила глава МВФ Крісталіна Георгієва, пише сайт ООН.

 

 

Тим не менш, вона попередила, що природа епідемії поки вивчається. Крім того, деякі особливості поточного моменту можуть ускладнити ситуацію. Наприклад, на початку двохтисячних, коли світ переживав спалах атипової пневмонії (важкого гострого респіраторного синдрому), китайська економіка становила 8 відсотків від світової, зараз цей показник піднявся до 19 відсотків. «Китайська економіка сьогодні грає набагато більш значущу роль, вона набагато більш інтегрована в економіку Азії і всього світу, - зазначила Георгієва, а це значить, що будь-які потрясіння, швидше за все, будуть відчуватися і в інших країнах».

 

Глава МВФ також зазначила, що на початку двохтисячних світова економіка була на підйомі, а сьогодні експерти прогнозують «скромне» зростання в 3,3 відсотки - повільне відновлення після зниження в минулому році. «З огляду на ці умови, ми повинні дуже уважно відстежувати ситуацію і постаратися, щоб прогноз [сценарій в формі V] виправдався», - підкреслила Георгієва. За її словами, в найближчий тиждень в МВФ надійде додаткова інформація за показниками виробництва в Китаї, яка дозволить скорегувати оцінки.