Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко подав позов до суду через порушення трудового договору наглядовою радою компанії, зокрема через затримку у виплаті премії за стягнення 2,9 мільярда доларів з Газпрому.

 

Про це Вітренко повідомив в ефірі телеканалу «UA:Перший».

 

Виконавчий директор Нафтогазу зазначив, що питання не у грошах, а в справедливості.

Зокрема, він нагадав, що пропонував політичному керівництву держави, якщо вони не можуть забезпечити відчуття справедливості серед українців за перемогу Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі, розділити здобуті командою Вітренка кошти порівну між всіма українцями.

За розрахунками топменеджера Нафтогазу, у такому разі кожен українець отримав би по 6 тисяч гривень. Однак таку пропозицію політики залишили без відповіді.

«Тому я кажу, що дивіться, якщо пропозиція розділити (отримані Нафтогазом кошти від Газпрому - ред.) порівну теж не приймається, але при цьому якісь політики хочуть не виконувати закони, а виплата зарплати - це закон, то тоді ми маємо захищати свої права. І я вже подав позов до суду», - заявив Вітренко.

Він зазначив, що стягнення 2,9 мільярда доларів боргу Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу та підписання домовленостей про продовження транзиту газу, які принесуть понад 7 мільярдів доларів у наступні 5 років, у більшій мірі стало можливим завдяки роботі команди Нафтогазу. Водночас Вітренко визнав, що політичні домовленості також відіграли певну роль у цій ситуації, хоча не були вирішальними. 

 

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук звернувся до наглядової ради Нафтогазу з проханням поки не виплачувати топменеджерам компанії їхні премії доти, доки уряд не ухвалить «компромісне рішення».

 

Джерело: hromadske