Влада Франції під середину літа зовсім припинить роботу найстарішої в країні АЕС Фессенхайм. Відповідне розпорядження було опубліковане в середу, 19 лютого, в офіційному державному віснику Journal Officiel.

 

"Тема: скасування ліцензії на експлуатацію атомної електростанції у Фессенхаймі. <...> Текст вступає в силу 22 лютого 2020 року для реактора номер 1 і 30 червня для реактора номер 2", - свідчить текст послання. 

Два реактори АЕС будуть зупинені наприкінці лютого і наприкінці червня. "Ця подія... є першим кроком щодо втілення енергетичної стратегії Франції, яка спрямована на поступове вибудовування балансу між ядерною і відновлюваною електроенергією в умовах скорочення шкідливих викидів від виробництва електроенергії завдяки закриттю вугільних електростанцій до 2022 року", - йдеться в комюніке уряду. 

 

АЕС Фессенхайм була введена в експлуатацію 1 січня 1977 року. Її закриття було однією з передвиборних обіцянок президента Франсуа Олланда, проте терміни переносилися вже кілька разів. Зазначимо, у рамках Національної екологічної програми переходу на відновлювані джерела енергії Франція зупинить 14 ядерних реакторів під 2035 рік.