Згідно з даними платіжного балансу України, експорт комп'ютерних послуг у 2019 році зріс на 30,2% порівняно з попереднім роком і склав $4,17 млрд

 Про це повідомляє пресслужба IT Ukraine Association.

 

Обсяг сплачених до держбюджету України податків та зборів відповідно збільшився на 28% та склав 16,7 млрд грн. 

IT Ukraine Association зазначає, що експорт комп'ютерних послуг, який становить $4,17 млрд, перевищує виручку від експорту пшениці ($3,65 млрд).

"Щорічно IT-експорт зростає на 20-25%. Щоб зберегти поточні темпи росту на тлі гострої світової конкуренції за таланти, перш за все, потрібен виважений підхід держави до перегляду існуючих податкових моделей і розвиток ІТ-освіти", - зазначив Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації  ІТ України.

 

Чинником зростання українського IT-експорту, за його словами, є, перш за все, високий попит глобального ринку на IT-рішення і збереження контрактної моделі при взаємодії компаній та ІТ-фахівців.

 

 

IT Ukraine Association - це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об'єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років.