Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку виявила в інтернеті і соцмережах пропозицію інвестувати в акції неіснуючого «Українського народного банку». Про це йдеться у повідомленні комісії.

Що відомо про фіктивний банк

Фіктивний «банк» комісія побачила в рамках моніторингу сумнівних фінансових проектів («скам-проекти»), які обіцяють українцям швидкий і гарантований дохід.

НКЦПФР вбачає, що інформація розміщена за посиланням unb.name є шахрайством, несе загрозу введення в оману громадян, створює ризики втрати ними коштів через фінансову та інвестиційну необізнаність.

Інформація про потенційно протиправну діяльність на території країни направлена у правоохоронні органи.

 

«У Державному реєстрі банків, який веде Нацбанк і який містить відомості про державну реєстрацію усіх банків, відсутня інформація про «Український народний банк». Відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність», банком може називатися лише юридична особа, яка має банківську ліцензію і відомості про яку внесені до Державного реєстру банків», - наголосили в НКЦПФР.

 

 

Так само у Державному реєстрі випусків цінних паперів, який веде НКЦПФР і який містить відомості щодо усіх зареєстрованих випусків цінних паперів, відсутня інформація про реєстрацію випуску акцій емітенту з таким найменуванням.

На веб-сайті проекту відсутня будь-яка правова інформація щодо юридичної особи та підстав надання нею інвестиційних послуг.

 

 

Джерело: Мінфін