Президент Трамп заявив в понеділок, що розглядає питання про те, щоб відновити роботу економіки США, коли на наступному тижні закінчиться 15-денний карантин. Його заяви прозвучали на тлі швидкого поширення коронавірусу в країні,та підготовки лікарень до хвилі смертей, пов'язаних з COVID-19, пише Голос Америки.

 

«Америка скоро знову буде відкрита для бізнесу», - заявив Трамп на прес-конференції в Білому домі. - «Ми не дозволимо перетворити це в довготривалу фінансову проблему».

Тиждень тому Трамп видав рекомендації, які, за його словами, спрямовані на уповільнення поширення вірусу протягом 15 днів, включаючи обмеження непотрібних поїздок. Тим часом, в деяких штатах економічна діяльність була припинена.

Спостерігаючи за втратою робочих місць і різким падінням на фондових ринках на тлі кампанії зі свого переобрання, Трамп в приватному порядку висловлював занепокоєння своїм помічникам і союзникам з приводу впливу введених обмежень на довгостроковий стан економіки.

 

Трамп заявив журналістам, що в ряді штатів з відносно низькими показниками зараження, можна відновити економічну активність. Президент послався на Небраску, Айдахо і Айову, продовжуючи при цьому тримати в полі зору ситуацію в осередках зараження в інших штатах, таких як Нью-Йорк.

«Якби це було тільки до лікарів, вони сказали б, давайте закриємо на карантин весь світ», - сказав Трамп.

 

Радник Трампа з економіки Ларрі Кадлоу натякнув на можливу зміну дій адміністрації в інтерв'ю Fox News: «Президент має рацію. Лікування не може бути гірше хвороби. Нам доведеться піти на компроміси ». Білий дім розгляне «різні варіанти», додав він.

 

У понеділок Федеральна резервна система США запустила ряд програм, щоб підтримати економіку, яка страждає від введених обмежень, які, на думку вчених, необхідні для обмеження поширення коронавірусу.

 

У той час як Трамп роздумує над зняттям деяких обмежень, ряд його радників попереджає, що ситуація з поширенням вірусу погіршується.

«На цьому тижні ситуація погіршиться», - заявив головний хірург США Джером Адамс на каналі NBC. За його словами, американці недостатньо серйозно ставляться до рекомендації «залишатися вдома».

Міністр фінансів Стів Мнучін заявив у неділю, що сувора ізоляція, яка зачіпає велику частину американського суспільства, може тривати від 10 до 12 тижнів або навіть до початку червня.

Президент Трамп під час прес-конференції заявив, що не розглядає  введення нових обмежень на в'їзд в США, а також заборону на пересування всередині США.