Представники будівельної промисловості Польщі звернулися до парламенту країни з проханням розширити пакет економічної допомоги, адже через коронавірус з країни виїхало близько 20% українських заробітчан.

У Німеччині пропадає урожай - в'їзд в країну сезонним робітникам з Польщі та Румунії та Ураїни закритий. У партії ХДС пропонують залучити до збору врожаю біженців.

 

Польська будівельна галузь працевлаштовує близько 400 тисяч людей і відповідає за близько 8% ВВП країни. У зв'язку з пандемією коронавірусу, з Польщі виїхав кожен п'ятий український трудовий мігрант. Водночас польські працівники, які виїхали на заробітки до Західної Європи, не можуть повернутися назад, повідомляє Bloomberg.

«Серйозна відсутність робочих рук призведе до значного скорочення можливостей галузі», - повідомили польські будівельники у відкритому листі до уряду.

Вони просять, аби уряд запровадив низку послаблень для заробітчан-будівельників, зокрема продовжив їм терміни перебування у Польщі, скасував штрафи та стягнення податків.

 

Після того, як вступила в силу в середу, 25 березня, заборона на в'їзд до Німеччини іноземних сезонних робітників, лунають заклики врятувати урожай за допомогою біженців.

Про це, зокрема, в середу заявив експерт партії ХДС з питань внутрішньої політики Німеччини Матіас Міддельберг (Mathias Middelberg). "Біржі праці повинні вичерпати всі можливості і в тому числі звернутися до тих 600 тисяч біженців, які числяться в Німеччині як такі, що шукають роботу", - заявив він виданню Die Welt.

За словами Міддельберга, багато з тих, хто отримав у Німеччині притулок, прагнуть знайти роботу і зможуть заробити на полях в рамках тимчасового працевлаштування без скорочення соціальних виплат.

Відповідно до заяв німецьких сільгоспвиробників, в цьому році під загрозою опинився урожай спаржі - її нікому збирати. Сезон спаржі триває в Німеччині з квітня по червень.