Міжнародний валютний опублікував текст меморандуму по новій програмі Stand-By на 5 млрд доларів.

Документ містить умови, яких повинен буде дотримуватися уряд України до 2021 року, а також основні заходи, які повинна виконати держава для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за програмою.

 

Текст меморандуму зі 113 сторінок містить 6 першочергових кроків, які повинна виконати Україна, серед них зокрема:

зобов'язання до кінця серпня 2020 року переглянути і затвердити всі тарифи на опалення, прив'язавши їх до вартості газу і супутніх витрат, а починаючи з опалювального сезону 2020-2021 переглядати тарифи не рідше 1 разу на рік до початку нового опалювального сезону.

 

зобов'язання внести зміни до Податкового та митні кодекси і ліквідувати регіональні митниці для створення однієї централізованої митниці.

 

зобов'язання прийняти поправки до законодавства, спрямовані на посилення основ реструктуризації банків.

 

уряд планує посилити Антимонопольний комітет - прийняти закон щодо фінансової та операційної незалежності, посилити повноваження комітету щодо проведення обшуків.

 

"Лист про наміри та Меморандум про економічну і фінансову політику, схвалений Радою директорів Міжнародного валютного фонду 9 червня 2020 року, містять заходи та умови, які реалізував та планує реалізувати і дотримуватись уряд України та Національний банк України протягом періоду дії програми у 2020-2021 роках, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за програмою", - ідеться в повідомленні Міністерства фінансів.

Програма зосереджена на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності й охоплює сферу фіскальної, монетарної, енергетичної, антикорупційної політики, а також політики фінансового сектору.

Прогнозувалося, що програма від МВФ має відкрити перспективу фінансової підтримки від інших міжнародних партнерів України, зокрема - Світового банку і Європейського Союзу. Вже 10 червня Україна отримала від Єврокомісії пів мільярда євро допомоги.