Короткий робочий тиждень був досить напруженим на міжбанку.

 

Останній день тижня буде проходити в два етапи:

1) активна фаза торгів до обіду;
2) різке зниження активності всіх учасників ринку після 14 годин.

Основна причина такої поведінки клієнтів та банків - «ефект п'ятниці».

 

Ті з компаній, кому потрібно закрити свої зовнішні зобов'язання і хто «занервував» після вчорашнього зростання котирувань на кінець торгів четверга, будуть сьогодні оперативно закривати свої угоди до 13 години.

А після обіду на торгах вже залишаться тільки спекулянти, які будуть вичікувати запізнілих гравців з невеликими сумами лотів. Це призведе до зниження статистики операцій на міжбанку. За прогнозами «Мінфіну», обсяги операцій на торгах сьогодні будуть перебувати у межах до $190 млн при укладанні до 450 угод.

Нацбанк продовжить поповнювати резерви при надлишку пропозиції долара на торгах, як він робив це в середу та четвер. Але особливих обсягів надлишку валюти ми не очікуємо. Залишки гривні від погашень ОВДП ще дозволяють нерезидентам скуповувати надлишок пропозиції долара на міжбанку і цим частково «забирати хліб» у регулятора.


Тренд по валюті протягом дня цілком залежатиме від дій великих гравців та їх курсових завдань. Особливої додаткової реакції ринків на вчорашнє зниження облікової ставки НБУ до 6% ми у п'ятницю не очікуємо, тому що частково корекцію своїх планів після цієї новини великі гравці міжбанку та нерезиденти вже зробили. І сьогодні вони лише остаточно перегрупуються у своїх завданнях на найближчий час з урахуванням нової реальності за вартістю ресурсів.

Але поки нерезиденти не куплять всю валюту на наявну у них гривню від попередніх погашень облігацій - вони будуть провокувати спекулянтів на спроби підняти котирування в момент виходу іноземців на торги.

За прогнозами «Мінфіну» 12 червня коридор по долару на міжбанку буде у межах 26,55-26,80 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,40-26,66 і продаж 26,70- 26,90 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60-26,70 гривень та продаж 26,73-26,80.

 

Джерело: Мінфін