Особливого перевищення пропозиції валюти на торгах вже не було. Це відразу ж позначилося на обсягах інтервенцій НБУ. Він зміг поповнити резерви тільки у середу та четвер і всього лише на $ 40 млн - тобто у 10 разів менше, ніж за попередній тиждень.

Практично всі дні покупці та продавці самі знаходили компромісний курс по долару без особливих підказок і сигналів регулятора.

Через коливання цін на нафту, рішень ФРС США щодо збереження процентних ставок, слабких перспектив американської економіки та проблем країн ЄС ралі по парам євро/долар і долар/рубль тривали. Це відразу ж відбивалося і на українському ринку.

 

Формат роботи «з обороту» у більшості точок обміну продовжить залишатися основним щодо стратегії для їх заробітку. Особливою гри «на підвищення» або «на пониження» обмінки в ці два вихідних проводити не будуть.

Попит на готівкову валюту залишається досить низьким - немає традиційної купівлі валюти туристами. Через карантин і падіння доходів мало хто з українців куди-небудь поїде за кордон цього літа. Більш того, українці змушені активно здавати свої валютні запаси, щоб забезпечувати гривневі витрати на життя.

Курс валют на 13-14 червня

Котирування готівкового долара будуть у межах коридору: прийом 26,55- 26,70 гривень, продаж 26,72 - 26,85. Спред по долару складе від 15 до 20 копійок. Частина обмінників, в залежності від рівня конкуренції у них в регіоні, своїх індивідуальних завдань та наявності обсягів гривні і валюти - можуть ще змінювати розраховані нами цінники на плюс-мінус 3 5 копійок.

 

Котирування євро. Валютні ралі по парі євро / долар дещо збавили оберти після рішень ФРС США щодо збереження процентних ставок на тому ж рівні, але ще явно не завершені. Йде корекція ринків. І з понеділка - на міжнародних майданчиках буде знову не дуже спокійно.

 

За розрахунками «Мінфіну», курс євро в обмінниках 13-14 червня буде у межах коридору: прийом 29,84 - 30,01 гривень та продаж 30,03 - 30,18 гривень при спреді від 20 копійок до 31 копійки. Можливі ще додаткові корективи у межах плюс-мінус до 5-8 копійок на євро до вказаних нами рівней по євровалюті в залежності від індивідуальних завдань того чи іншого обмінника.

 

 

Джерело: Мінфін