По-перше - буде певна інтрига по завтрашнього аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Чиновники поки мають намір розмістити гривневі папери на 105, 161, 252, 336, 616 і 973 дня. І станом на час написання статті - обсяги розміщення мінфінівці не вказали. Після зниження облікової ставки до 6% - тепер розгорнеться нова битва за прибутковість за новими облігаціями. На минулому аукціоні 9 червня інвестори поспішали зафіксувати ще стару прибутковість (при обліковій НБУ на рівні 8%) і змогли купити папери з рівнем прибутковості від 9% до 10,80% річних.

Тому зараз різко її опустити чиновники навряд чи зможуть, але прагнення у них до цього будуть. Підготовка, проведення та результати аукціону будуть впливати як на ресурсний, так і опосередковано на валютний ринки, починаючи з понеділка по середу. Наш прогноз - розміщення на суму до 4,5-6 млрд гривень зі спробами чиновників грунтовно знизити прибутковість хоча б до рівня близько 8-8,9% річних за різними по терміновості облігаціями;

 

По-друге - два останніх дня минулого тижня пройшли під певним трендом по зростанню курсу долара, що «налякало» потенційних покупців і попит на валюту буде зростати за рахунок тих, хто віддасть перевагу зараз купити валюту, щоб потім не ризикувати при зростанні котирувань. Це психологічно працює проти нацвалюти;

 

В- третє - з середини місяця вже йде поступова підготовка клієнтів до днів бюджетних платежів, що зазвичай позитивно позначається на гривні. Особливо зараз, коли через падіння виручки у бізнесу - клієнти змушені накопичувати гривню для розрахунків з державою за більш довший період часу.

Не варто й забувати, що Нафтогаз чекають великі бюджетні виплати та він, як головний продавець валюти на міжбанку може дуже істотно впливати на тренд по курсу в період до 20 червня як мінімум.

За прогнозом «Мінфіну», обсяги операцій на торгах сьогодні будуть перебувати у межах до $ 230 млн при укладанні до 540-630 угод.


Як завжди, Нацбанк продовжить поповнювати резерви при надлишку пропозиції долара на торгах. Тренд по курсу протягом дня буде повністю залежати від дій великих гравців, а спекулянти будуть працювати як в форматі «в дві сторони», так і спробують «розігріти» котирування, підлаштовуючись під дії основних учасників торгів. Спроби підняти курс триватимуть практично всі перші три дні тижня.

 

Готівковий ринок залишиться заручником поведінки міжбанку і свої цінники буде виставляти під впливом подій на торгах.

За прогнозами «Мінфіну», 15 червня коридор по долару на міжбанку буде у межах 26,65-26,90 гривень.

Котіровкі готівкового валютного ринку:

Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,45-26,66 і продаж 26,77-27,00 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60-26,75 гривень та продаж 26,68-26,85.

 

Джерело: Мінфін