Оголошення про спільний розрахунок Європейського Союзу за санкції США проти "Північного потоку 2" викликало здивування у Брюсселі. Дипломати з кількох країн ЄС, з якими спілкувалася кореспондентка Польського Радіо Беата Пломецька, підкреслили, що не бачать причин до такої реакції.


Агентство Bloomberg написало, що Німеччина хоче переконати держави-члени до спільного розрахунку, якщо США продовжить санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві другої нитки Північного газопроводу. Страхові та сертифікаційні компанії мають підлягати обмеженням. Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, у свою чергу, оголосив про роботу в Європейскьій комісії над механізмом захисту компаній ЄС від санкцій з боку країн, що не входять до Співтовариства, тобто від США.

Тема розрахунку Союзу за американські санкції ще не піднімалася під час брюссельських засідань, Комісія також ще не консультувала своїх намірів, - повідомили дипломати з кількох країн. Але також вони нагадали, що санкційні режими в Союзі узгоджуються одноголосно і сумнівно, що всі країни стануть по стороні компаній, що займаються будівництвом "Північного потоку 2". Група країн, включаючи Польщу та країни Балтії, є проти таких інвестицій. "Північний потік 2 не є європейським проектом. Навпаки, він суперечить енергетичній стратегії ЄС", - повідомив Беаті Пломецькій один із дипломатів, підкресливши, що самі німці часто заявляли, що це приватний проект.