Заощадження домогосподарств з початку пандемії в Європі різко зросли. В ЄЦБ заявляють, що для цього є дві причини - під час карантину європейці не витрачали гроші, до того ж багато жителів Старого світу прийняли рішення відкладати на «чорний день». Про це пише Euronews.

 

У період з лютого по травень вкладники в цілому відклали 214 мільярдів євро, таким чином на банківських депозитах європейців накопичилося вже 7,3 трлн - найвищий показник в історії.

У березні і квітні, коли діяли суворі обмеження, у країнах зони євро зростання заощаджень склало 136%.

 

Експерти побоюються, що накопичені вкладниками кошти не підуть на відновлення економіки.

Глава Європейського Центробанку Крістін Лагард попередила, що вихід з рецесії буде стриманим, так як торгівля і виробництво не повернуться до докризових значень і потрібен буде час, щоб феноменальні, за її словами, заощадження європейців, знову з'явилися в сферах споживання та інвестицій.

Лагард також зазначила, що через кризу, викликану пандемією, зросте рівень заборгованості держбюджетів і компаній.

Скільки Європа влила в економіку

Європейський центральний банк 4 червня прийняв рішення збільшити обсяг екстреної програми викупу активів Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP) на 600 млрд євро.

Експерти очікували, що ЄЦБ збільшить PEPP на 500 млрд євро. Однак домовилися про 600 млрд євро. Таким чином, загальний обсяг програми склав 1,350 трлн євро.

Нагадаємо

  • Раніше глава Європейського центробанку Крістін Лагард заявила, що єврозона, «ймовірно, пройшла» найважчий етап економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу.


  • МВФ погіршив прогноз падіння світової економіки в 2020 році до 4,9% до 3%, що прогнозував у квітні. Про це йдеться в червневому огляді світової економіки.

  • МВФ вважає, що відновлення економіки буде більш поступовим, ніж прогнозувалося раніше. Порівняно з прогнозами в квітні, зростання світової економіки в 2021 році прогнозується на рівні 5,4% (проти 5,8%).

 

Джерело: Мінфін