Останній день червня пройде на валютному ринку дуже активно. Основним «драйвером і мотиватором» поведінки учасників торгів цього вівторка буде кінець місяця, кварталу та півріччя. Усім клієнтам треба закрити угоди, що залишилися на звітну дату і це додасть статистики торгів. За нашими прогнозами обсяги операцій складуть близько $ 210-240 млн при здійсненні до 700 угод.

 

В першій половині дня банки закриють клієнтські операції, а в другій - фіксуватимуть свій фінансовий результат щодо торгівлі валютою через валютну позицію та виходити на баланс на 1-е число.

До додаткових факторів, які вплинуть на поведінку міжбанку можна віднести:

 

1) аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП (чиновники будуть розміщувати по 500 млн грн на терміни у 91 та 147 днів, а також без обмеження обсягів - на 238,364,602 і 959 днів). Буде спроба чергового зниження дохідності за цими паперами і поки інвестори не «звикнуть» до зниження облікової НБУ до 6% річних - падіння дохідності по облігаціях буде частково знижувати обсяги проданих паперів. Але цей процес досить швидкий - і опосередковано на ресурсний та валютний ринки сьогоднішній аукціон вплине. Навіть не дивлячись на те, що розрахунки за цими покупками інвестори повинні провести завтра;

 

2) зарахування валютної виручки за два дні (вчора в Україні був вихідний понеділок, але він був робочим в ЄС і США). Сьогодні українські банки зарахують валютну виручку за минулу п'ятницю і неробочий у нас понеділок - і частина цієї валюти вийде сьогодні на міжбанк;

 

3) операції Нафтогазу - основні суми валюти для фінансування розрахунків з державою - держкомпанія вже продала, але й сьогодні буде періодично виходити з продажами в ті моменти, коли котирування на торгах будуть максимальними.

Але головним для всіх клієнтів і банків все ж таки буде фактор кінця місяця. Навіть продовження заходів від Держказначейства відшкодувань ПДВ експортерам вже більше зіграє тільки у наступні дні, тому що сьогоднішні перерахування цих коштів пройдуть в основному після обіду і вже не встигнуть істотно відбитися на котируваннях і поведінці міжбанку.

Курсовий тренд знову залишиться повністю залежним від поведінки великих гравців і їх курсових завдань, а НБУ по можливості намагатиметься продовжити викуп надлишку пропозиції долара у резерви.

За прогнозами «Мінфіну» 30 червня коридор по долару на міжбанку буде у межах 26,60-26,80 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,40-26,60 і продаж 26,70-26,85 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,55-26,63 гривень та продаж 26,67- 26,71.

 

Джерело: Мінфін